Tatiana Słomska – matematyka i fizyka

Mówią się, że to praktyka czyni mistrza, ja również tak uważam i dlatego podstawą jest rozwiązywanie zadań i mnóstwa przykładów.

Od zawsze jestem nauczycielką i doskonale wiem, że to brzmi jak pusty slogan i tania autoprezentacja. Trudno, ja tak mam. Uczę od 1998 roku.

Zaczęłam uczyć już w czasie studiów. Udzielałam korepetycji z matematyki i fizyki, przygotowywałam młodych ludzi do matury.

Pracę w szkole zaczęłam od uczenia w liceum właśnie na studiach, już na ostatnim roku. Rewelacyjni młodzi ludzie, przygotowywali się do matury z matematyki, a ja razem z nimi będąc ich nauczycielką. To było wyzwanie, ale wszyscy z nich zdali, z czego jestem dumna, choć było to już ponad dwadzieścia lat temu .

Uczyłam w klasach gimnazjalnych matematyki i fizyki już od początku ich istnienia.

Po zmianie szkoły wiele lat pracowałam w zespole szkół, czyli liceum ogólnokształcącym i gimnazjum. W międzyczasie prowadziłam lekcje w szkole dla dorosłych i zajęcia ze studentami w trakcie studiów doktoranckich z fizyki.

Pracowałam w różnych typach szkół i dzięki temu poznałam ludzi w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami i nie była to tylko fizyka czy matematyka.

Zawsze staram się prowadzić zajęcia tak, aby uczniowie mogli zrozumieć i przećwiczyć to, co sprawia im problem.

Wszystkie te lata nie sprawiły, że przestałam lubić matematykę i nadal fascynuje mnie fizyka, i związane z nią doświadczenia.